عمومی

پزشک باشگاه پیکان: ادامه رقابت های لیگ برتر فوتبال ریسک بالایی دارد

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس، اکبر نقوی پزشک باتجربه تیم پیکان در خصوص آغاز تمرینات گروهی تیم ها برای ازسرگیری مسابقات فوتبال گفت: مسئولان می توانند دو سه هفته دیگر صبر کرده و با بررسی دقیق تر شرایط جامعه تصمیم گیری کنند، – متاسفانه در یک هفته اخیر شیوع ویروس کرونا در برخی استان ها نظیر خوزستان ،تهران و.

شدت گرفته و نگرانی ها بیشتر شده است پس در این وضعیت بحرانی شروع فعالیت های گروهی از جمله فوتبال ریسک بالایی دارد.

وی افزود: در این رشته ورزشی برخوردهای فیزیکی اجتناب ناپذیر است.

فضای رختکن استادیوم ها کوچک هستند و چطور چهل عضو یک تیم در این رختکن ها فاصله گذرای اجتماعی را رعایت کنند؟ حتی اگر یک فرد آلوده به ویروس در رختکن تنفس کند احتمال آلوده شدن چند نفر دیگر و به دنبال آن آلوده شدن خانواده و نزدیکانشان وجود دارد.

نقوی گفت :روزهای پردردسری در انتظار بنده و همکارانم در سایر باشگاه ها در پیش خواهد بود.

چون اگر کسی حتی علائم ضعیفی داشته باشد باید تست دهد و ما هم با نگرانی های زیاد بابت خود و خانواده هایمان باید این دو سه ماه را سپری کنیم.

ویروس کرونا بسیار خطرناک است و در سه ماه گذشته حدود ۱۰ درصد از پرسنل بیمارستان مسیح دانشوری که از تخصصی ترین مراکز درمانی این قبیل بیماری هاست به شهادت رسیدند و این را در نظر بگیرید این عزیزان  آگاهی بسیار بالایی برای حفاظت از خود در برابر ویروس داشته و از امکانات حفاظتی نظیر لباس مخصوص، ماسک، نقاب، دستکش و انواع ضدعفونی کننده ها استفاده می کردند.

حال شاید برای تصمیم گیرندگان منافع برگزاری مسابقات مهمتر از احتمال آلوده شدن چند نفر از مربیان بازیکنان و سایر عوامل دخیل در برگزاری مسابقات فوتبال باشد که ما از آن اطلاع نداریم.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: فوتبالآلوده شدنرقابت های لیگ برترشیوع ویروس کروناآلودهلیگ برتر فوتبالمسابقات فوتبالبالاییویروس کروناپیکانویروستصمیم گیریرشته ورزشیتیم پیکانهفته اخیرریسکگیریاستادیومدیگرهفتهپزشکخبرگزاریاستان هالیگ برترمسابقاتاجتماعیخانوادهمسئولانتمریناتخوزستان


برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن