عمومی

رونمایی از طرح پیمایش محلات منطقه۹ | طرح پیمایش محلات منطقه۹

طرح پیمایش محلات منطقه۹ که مرحله اول آن به صورت پایلوت در ۳۶محدوده به مرحله اجرا در آمد؛ با حضور کاظمی مشاور عالی و مدیر کل حوزه شهردار تهران، – مصطفی کاظمی مشاور عالی و مدیر کل حوزه شهردار تهران که با حضور در شهرک ترافیک در مراسم رونمایی از طرح پیمایش محلات منطقه۹ شرکت کرده بود، گفت: اجرای طرح مذکور فرصتی است تا در یکی از مناطق کم برخوردار، همکاران با اجرای آن در راستای خدمت به شهروندان حرکت کنند.

✅او افزود: رفع مشکلات و مسائل شهری با مشارکت شهروندان و ارتباطی از جنس شهروندی با اجرای طرح هایی نظیر پیمایش محلات که به صورت پایلوت در منطقه۹ به مرحله اجرا درآمده امکان پذیر است.

✅مشاور عالی و مدیر کل حوزه شهردار تهران تاکید کرد: امروز و با بحران هایی ناشی از ویروس کرونا و فشار تحریم ها، مجموعه شهری متاثر از شرایط حاکم بر کشور دچار معضلات اقتصادی می باشد که با همدلی می توان گره از کار شهروندان بازکرد.

✅کاظمی همچنین گفت: منطقه۹ شروع کننده خوبی در راستای اجرای این طرح شهروند محور بوده که این حرکت می بایست در مناطق دیگر شهری به منظور ایجاد تهران شهری برای همه و افزایش رضایتمندی شهروندان اجرایی شود.

✅او در بخشی از صحبت هایش با اشاره به اجرای پروژه های کوچک مقیاس در مناطق شهری عنوان کرد: یکی از مفاهیم برنامه ریزی استراتژیک این است که امروز و با توجه به وضعیت خاص اقتصادی از پروژه های بزرگ و کلان به سمت پروژه های کوچک و زود بازده که قابل تحقق است حرکت کرده که به این منظور ۲۰۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۹ اعتبار برای پروژهای کوچک مقیاس در نظر گرفته شده است.

شهردار منطقه۹: رفع مشکلات محلات با ارتباط چهره به چهره در ادامه موسوی شهردار منطقه۹ گفت: در طرح پیمایش محلات منطقه۹ که دور اول آن به صورت پایلوت انجام شد، منطقه به ۳۶محدوده تقسیم شد به گونه ای که بتوان در بازه زمانی ۲ساعته آن محدوده را به صورت پیاده طی و کم و کاستی ها را رصد کرد.

او افزود: در این طرح که با هدف بررسی مشکلات محلات و رفع موارد مرتبط با نگهداشت شهر انجام شده، از نزدیک و به صورت چهره به چهره با شهروندان صحبت می شود.

شهردار منطقه۹ تاکید کرد: در پیمایش های روزانه از وسیله حمل و نقل پاک به منظور ایجاد فرهنگ دوچرخه سواری در بین شهروندان استفاده شد، همچنین مناسب سازی معابر برای معلولین با استفاده از ویلچر در بازدید های میدانی مد نظر بوده است.

وی عنوان کرد: در طرح مذکور با انتخاب تعدادی از همکاران در نواحی و برگزاری یک سری از دوره های آموزشی، مسئولین محدوده ها تعیین و مقرر شده تا روزانه نسبت به رصد معضلات و رفع آن برای شروع پرقدرت در دور دوم طرح پیمایش محلات منطقه۹ اقدام شود.

لازم به ذکر است اجرای دور اول طرح پیمایش محلات منطقه۹ که از ۶فروردین تا۱۱تیر ماه ۹۹ انجام شد، سبب کاهش محسوس پیام های ۱۳۷ شده که در این میان منطقه۹ را در رده مناطق برتر شهرداری تهران از حیث کاهش پیام های ۱۳۷ و افزایش رضایتمندی شهروندان شده است.

کلید واژه ها: شهردار تهرانپیمایششهرونداناجرامحلاتمدیر کلشهردارتهرانمشاوررونماییمراسم رونماییمدیرعالیپایلوتحوزهمصطفی کاظمیویروس کروناکاظمیرفع مشکلاتشهریحضورصورتهاییشهروندیاقتصادیمشارکتمعضلاتمشکلاتترافیکیکی از


برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن