عمومی

راهبردهای آمریکا در مواجهه با ایران


راهبردهای آمریکا در مواجهه با ایران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سید مصطفی خوش چشم – کارشناس مسائل سیاسی در برنامه تیتر امشب با موضع ” تحریم و تحریف؛ دو راهبرد آمریکا در مواجه با ایران” گفت: راهبرد آمریکا مهار ایران است و برای این کار ابزار تحریم وتهدید را به کار برده اند و در این میان افکار عمومی، نخبگان و دولتمردان جامعه هدف آمریکا برای تاثیر گذاری است.
وی افزود: در زمان اوباما دولتمردان آمریکا به این نتیجه رسیدند که تحریم ۲۰ درصد بر اقتصاد ایران موثر است.

خوش چشم گفت: مقامات آمریکا هوشمندانه دنبال تغییر و تاثیرگذاری بر افکار عمومی ایران هستند.
وی افزود: دولتمردان آمریکایی بی ارزش سازی قدرت موثر ایران را در افکار عمومی در پیش گرفتند و مولفه‌های قدرت هسته‌ای و موشکی را در نزد افکار عمومی کمرنگ کردند.
کارشناس مسائل سیاسی گفت: واشنگتن با دستور کار ریل گذاری افکار عمومی با استفاده از تصویر سازی دنبال ثاثیر گذاری در داخل کشور است تا به اهداف خود دست یابد.
وی افزود: تصویر سیاه نمایی برای سرمایه گذاران با هدف کوچ سرمایه به شدت در سال‌های گذشته انجام شد و با این ابزار توانستند بر افکار عمومی تاثیر بگذارند تا جایی که برخی منزل خود را فروختند و پول آن را به خارج از کشور انتقال دادند.

 

خوش چشم گفت: دشمنان حقایق ایران را وارونه جلوه می‌دهند و با این کار ریل گذاری افکار عمومی به شکل ماهرانه‌ای تغییر پیدا می‌کند.
وی افزود: در بررسی اکانت توئیت‌های فارسی بیشتر این موارد فیک و ربات است، اما این ترتیب، می‌تواند موارد مراکز فکری را به سرعت منتشر می‌کند. این انتشار گسترده در سطح نخبگان به شدت بر افکار عمومی تاثیر گذار است.
کارشناس مسائل سیاسی گفت: هر ابزار رسانه‌ای موجود در تلاش است تا حقایق را در نزد افکار عمومی مردم ایران وارونه جلوه دهد.
وی افزود: راه کار مقابله با رسانه‌ها و ابزار‌های آن روش دارد و برخورد چکشی و بستن آن روش موثر نیست. ما در سطح رسانه، مرکز فکری مناسب نداریم.
این کارشناس مسائل سیاسی افزود: هدف اصلی آمریکا درباره ایران شلوغ کردن کف خیابان و ضعف نظام و بازگشت دوباره به مذاکره است.


برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن