اخبار داغبیرانوندپرسپولیسرادوشویچگل محمدیلیگ برتر

رادوشویچ ؛ گل محمدی به خاطر رادوشویچ، بیرانوند را نیمکت نشین خواهد کرد؟

رادوشویچ ؛ گل محمدی به خاطر رادوشویچ، بیرانوند را نیمکت نشین خواهد کرد؟

آیا گل محمدی با توجه به جدایی قریب الوقوع بیرانوند از پرسپولیس، برای دادن اعتماد به نفس لازم به رادوشویچ به عنوان دروازه بان اول به او تکیه می‌کند؟

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

از آخرین مسابقه پرسپولیس ۱۱۳ روز (حدود چهار ماه) می گذرد.سرخ ها آخرین بازی خود را روز ۸ اسفند برگزار کردند و قرار است روز ۳۱ خرداد یا اول تیر به مصاف پیکان بروند.تردیدی نیست که این زمان طولانی کار را برای کادر فنی پرسپولیس و هر تیم دیگی برای انتخاب ترکیب اصلی سخت خواهد کرد.برهمین اساس می توان این سوال را به صورت جدی مطرح کرد که گل محمدی قرار است در چارچوب دروازه از کدام بازیکن بهره بگیرد.بیرو یا رادو؟! آیا یحیی با توجه به این که بیرو در آستانه جدایی از پرسپولیس است آیا هم چنان تا پایان لیگ از او بهره می گیرد یا برای دادن اعتماد به نفس لازم به رادوشویچ به عنوان دروازه بان اول به او تکیه می‌کند؟

پرسپولیس در فصل جاری و تا به امروز ۲۶ بازی انجام داده؛۱۹ بازی در لیگ برتر، سه دیدار در جام حذفی و دو مسابقه در لیگ قهرمانان آسیا. در این ۲۶ مسابقه، گابریل کالدرون ۱۹ بار روی نیمکت سرخ ها نشست و گل محمدی در ۷ مسابقه نقش سرمربی را ایفا کرد.البته یکی از این دیدارها هرگز انجام نشد و تیم سپاهان به میدان نیامد تا به رغم این که سه امتیاز این بازی در کارنامه یحیی ثبت می‌شود اما کلین‌شیت ناشی از نتیجه این بازی در کارنامه تیم و بازیکنان ثبت نخواهد شد.

نگاهی به آمار نشان می‌دهد در مجموع ۲۶ بازی انجام شده،۱۷بار بیرانوند در ترکیب قرار گرفته و ۹ بازی هم به رادوشویچ رسیده است. بیرانوند در ۱۳ بازی لیگ برتر، دو دیدار جام حذفی و دو مسابقه لیگ قهرمانان آسیا به میدان رفته که ۱۳ گل خورده و ۸بار کلین‌شیت کرده است. رادوشویچ اما در ۸ بازی لیگ برتر و یک دیدار از جام حذفی به میدان رفته -یکی از بازی‌های لیگ برتری‌اش (سپاهان) محاسبه نمی‌شود- که در این مسابقات یک گل خورده و در ۷ بازی کلین‌شیت کرده است.

از ۱۳ گلی که بیرانوند خورده ۹تا در لیگ برتر و ۴ تا در لیگ قهرمانان آسیا بوده، ضمن اینکه او در هر دو بازی جام حذفی مقابل ماشین‌سازی و صنعت‌نفت کلین‌شیت کرده است. بیرو به‌ترتیب در بازی مقابل استقلال، ماشین‌سازی (حذفی)، شاهین بوشهر، ماشین‌سازی، فولاد، صنعت‌نفت (جام حذفی)، تراکتور و صنعت‌نفت کلین‌شیت کرده است.
بیرانوند که اولین بازی فصل را به‌خاطر محرومیت از دست داد در دو بازی لیگ (سپاهان رفت و استقلال برگشت) و همچنین دو بازی متوالی آسیایی (الدحیل و شارجه) ۲ گل خورده است. او در اولین مسابقه این فصلش مقابل تراکتور در تبریز گل بدی خورد و بعد از آن در دیدار مقابل صنعت‌نفت روی نیمکت نشست، اما کالدرون که از مجموع ۱۹ حضورش روی نیمکت ۱۲بار به بیرو میدان داد در حد فاصل هفته سوم تا یازدهم لیگ به‌علاوه دو مرحله جام حذفی ۱۰ بازی متوالی به بیرانوند میدان داد. بیرانوند البته در این ۱۰ مسابقه ۶ کلین‌شیت هم داشت اما چند گل بد هم دریافت کرده است.برای مثال بسیاری از اهالی فن معتقدند که او روی دو گلی که مقابل سپاهان خورد؛ گلی که در مشهد مقابل شهرخودرو پذیرفت ،گلی که از پیکان دریافت کرد و در نهایت گلی که مقابل نفت مسجدسلیمان خورد،می توانست عملکرد بهتری داشته باشد.

کالدرون بعد از دریافت گل از مسجدسلیمان و شکست خانگی که موقعیت خودش را هم بشدت به خطر انداخت در بازی حذفی یک‌چهارم نهایی هم از بیرانوند استفاده کرد اما در بازگشت به لیگ از رادو بهره برد.

رادشویچ که در اولین و سومین بازی فصل مقابل پارس جم و صنعت به میدان رفته و کلین‌شیت کرده بود از ۲۵ شهریور (دیدار با صنعت‌نفت در تهران) تا ۱۴ آذر (بازی با ذوب‌آهن در اصفهان) به‌مدت ۸۰ روز روی نیمکت نشست تا بالاخره به ترکیب اصلی برگردد. رادو در برد درخشان تیمش در اصفهان کلین‌شیت کرد اما کالدرون در بازی بعدی مقابل گل‌گهر در تهران باز بیرانوند را به ترکیب برگرداند.در آن مسابقه پرسپولیس به‌سختی برنده شد اما گلی که بیرو در لحظات پایانی دریافت کرد باعث شد تا مرد آرژانتینی دوباره به گلر کرواتش میدان دهد و بیرو را برای مدتی کنار بگذارد.

بعد از آن رادو در چهار دیدار متوالی (سایپا، پارس جم، نساجی و شهرداری ماهشهر جام حذفی) به میدان رفت که بیرانوند در برخی از این مسابقات حتی روی نیمکت هم نبود. رادو در هیچ‌کدام از این بازی‌ها گل نخورد اما بیرانوند خوش‌شانس بود که مرد آرژانتینی از پرسپولیس جدا شد.

با حضور گل‌محمدی روی نیمکت او هم مثل برانکو و کالدرون به شماره یک اعتماد کرد.بیرانوند مقابل تراکتور و در برد مهم تیمش کلین‌شیت کرد. این اتفاق در آبادان هم تکرار شد اما دریافت دو گل بد در دربی کاری کرد تا یحیی هم بیرانوند را نیمکت‌نشین کند. رادو بدشانس بود که در بازی سرنوشت‌ساز با سپاهان که در ترکیب قرار گرفته بود حریف به میدان نیامد چراکه بعد از آن دو مسابقه آسیایی در پیش بود.

در قطر و مقابل الدحیل بیرانوند دو گل خورد که حداقل روی گل اول مقصر بود.در امارات و بازی با شارجه هم او دو گل دیگر دریافت کرد که گل دوم را از زاویه نسبتاً بسته خورد و باز هم مقصر بود. همین گل‌های بد خورده با وجود چند عکس‌العمل خوب باعث شد یحیی دوباره رادوشوویچ را به ترکیب اصلی برگرداند.

در بازگشت به لیگ برتر رادو در بازی بدون تماشاگر مقابل شهرخودرو به میدان رفت و در نهمین بازی فصلش (یا به عبارت درست‌تر هشتمین) با وجود عملکرد خوب خود اولین گل این فصلش را دریافت کرد و نتوانست تعداد کلین‌شیت‌هایش را به بیرانوند (۸ کلین‌شیت) برساند.
با تعطیلی لیگ برتر ناشی از شیوع ویروس کرونا، رادوشویچ برای چندمین‌بار در این فصل بدشانسی آورد و بیرانوند خوش‌شانس بود که مسابقات تعطیل شد تا از روی نیمکت شاهد بازی‌های متوالی رادو نباشد کما اینکه بعید نبود در دوران یحیی، گلر کروات سرخ‌ها اولین بازی‌های آسیایی‌اش را هم در فروردین‌ماه تجربه کند.

به هر حال اکنون پس از حدود ۷۰ روز تعطیلی، تمرین پرسپولیس از شنبه آغاز خواهد شد و این دو دروازه‌بان رقابتی یک‌ماهه و جانانه را آغاز خواهند کرد.در نهایت و قبل از بازی با پیکان باید دید یحیی با درنظر گرفتن تمرینات حدوداً یک‌ماهه برای آن مسابقه تصمیمی می‌گیرد یا با درنظر گرفتن بازی آخر رادوشویچ را در ترکیب اصلی قرار داده و بیرانوند را روی نمیکت می‌نشاند. همچنین باید دید جدایی بیرو در پایان فصل و نگاه یحیی به رادوشویچ به‌ عنوان گزینه اصلی گلر شماره یک فصل بعد تیمش تأثیری در تصمیم سرمربی پرسپولیس خواهد داشت یا خیر؟

منبع: طرفداری


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن