اخبار داغبارسلونافوتبال اسپانیافوتبال جهانلیونل مسی

دلایل لیونل مسی برای جدایی از بارسلونا

دلایل لیونل مسی برای جدایی از بارسلونا

شایعه جدایی لیونل مسی باز هم پررنگ شده، اما او به دلایلی بعید است بارسلونا را به این راحتی ترک کند.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

لیونل مسی در حال فکر کردن برای گرفتن یک تصمیم بزرگ است. گرچه او با رونالد کومان، سرمربی جدید تیم فوتبال بارسلونا حرف زده و گفته نگاهش بیشتر به رفتن است تا ماندن در بارسا اما واقعیت این است که او هنوز تصمیمی جدی در این مورد نگرفته است.

شکست ۸-۲ مقابل بایرن، شکست‌های سال‌های قبل مقابل رم و لیورپول و وضعیتی که باشگاه در حال حاضر با آن رو‌به‌روست، به‌علاوه پروژه‌ای که هیچ باور و امیدی به موفقیت آن وجود ندارد، همگی مسی را به این نتیجه رسانده که به جدایی و پایان دادن به حضور ۲۰ ساله‌‌اش در کاتالونیا فکر کند. شکی وجود ندارد که باشگاه بارسلونا همه زندگی مسی است و جدایی از آن، سخت‌ترین کار برای او به‌حساب می‌‌آید اما مسی دچار سرخوردگی و ناامیدی ورزشی شده و به همین دلیل به‌طور جدی به این فکر افتاده که حالا زمانی برای تغییر است چون نمی‌خواهد به شکست خوردن و از دست دادن جام‌ها در بارسلونا ادامه دهد، چون اتفاق‌هایی که درون باشگاه می‌افتد را دوست ندارد، چون می‌بیند چطور هسته اصلی تیم، قصد جدایی از تیم را در تابستان امسال دارند. بنابراین دلایل زیادی وجود دارند که فوق‌ستاره آرژانتینی را به خداحافظی با بارسا دعوت می‌کنند.

از سوی دیگر مسائل احساسی و مرتبط با زندگی روزمره وجود دارند که سنگینی وزن‌شان بیشتر از نکات ورزشی است. به همین دلیل است که مسی هنوز تصمیم صد درصد نگرفته است. پایان دادن به ۲۰ سال زندگی در بارسلونا آسان نیست. مسی در بارسلونا بهترین زندگی و بهترین شرایط را دارد. خانه‌ای که کاملاً با سلیقه او و همسرش طراحی شده، یک مکان ایده‌آل برای پیشبرد حرفه هر دوی آنها. سه فرزند این زوج هم کاملاً با شهر بارسلونا خو گرفته‌اند و دو پسر بزرگترش یعنی تیاگو ۷ ساله و متئو ۴ ساله می‌توانند تأثیر تغییری به این بزرگی را درک کنند. آنتونیا همسر مسی هم مثل لیونل، دوستان زیادی در بارسلونا دارد و البته تجارت اختصاصی خودش را. پایان دادن به یک زندگی ۲۰ ساله در شهری که همه چیز برای‌شان ایده‌آل بوده، کار راحتی نیست.

نکته دیگر این است که لئو این مدل جدا شدن را دوست ندارد یا در واقع این همان خداحافظی رؤیایی نیست که او در ذهنش همیشه به آن فکر می‌کرده. او همیشه خداحافظی از بارسلونا بعد از بردن و قهرمانی در جام‌های معتبر را در ذهن داشته و اینکه بعد از آن هم چند سالی را در آرژانتین بازی کند، هرچند جدیداً خیلی به این موضوع فکر نمی‌کند.

خداحافظی بدون حضور تماشاگران، پشت درهای بسته، بعد از بدترین شکست تاریخ بارسلونا، اصلاً خداحافظی‌ای نیست که سزاوار لیونل مسی باشد. با در نظر گرفتن همه این عوامل احساسی و فنی، مسی در روزهای آینده تصمیم خود را می‌گیرد. در حال حاضر، همان‌طور که خودش به کومان گفته، به رفتن بیشتر از ماندن فکر می‌کند. چون جاه‌طلبی ورزشی و ارزشی که او برای خودش قائل است، لئو را به این سمت می‌کشاند که به دنبال یک چالش ورزشی جدید در جایی دیگر باشد. مسی حتی به این نتیجه هم رسیده که شاید جدایی‌‌اش به سود بارسلونا هم باشد و این تیم یک تحول اساسی را به خود ببیند. در نهایت اما قلب و احساس، نقش ویژه‌ای را در اتخاذ تصمیم نهایی لیونل مسی ایفا خواهد کرد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن