عمومی

درودگر: با تعطیلی لیگ جامعه فوتبال متضرر می شود | ایرنا- رییس

ایرنا- رییس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال گفت: در صورت انصراف تیم ها از ادامه مسابقات، ممکن است ضربه بزرگی به فوتبال کشورمان وارد شود و در مجموع جامعه فوتبال متضرر خواهد شد.

– تهران- ایرنا- رییس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال گفت: در صورت انصراف تیم ها از ادامه مسابقات، ممکن است ضربه بزرگی به فوتبال کشورمان وارد شود و در مجموع جامعه فوتبال متضرر خواهد شد.

صادق درودگر امروز (شنبه) در گفت و گوی رادویی در مورد شایعه انحلال سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال گفت: این سازمان همچنان به کارش ادامه می دهد و من همچنان رییس آن هستیم.

وی در مورد اینکه چک های فدراسیون برای یکی از شرکت های حامی مالی برگشت خورده است، افزود: این موضوع به من ارتباطی ندارد و مربوط به ستاد تحریم وزارت ورزش و جوانان است.

سازمان اقتصادی برای فدراسیون فوتبال درآمدزا است و موضوع چک به من ارتباطی ندارد.

 من در فوتبال نگران همه چیز هستم و باید مشکلات را حل کنیم.

باید نگران چک های صدا و سیما باشیم که حقوق کارمندان خود را پرداخت کند.

  درودگر در مورد ضرر فوتبال از تعطیلی مسابقات فوتبال تصریح کرد: اگر فوتبال تعطیل باشد به طور حتم جامعه فوتبال هم متضرر می شود.

باید دعا کنیم از همه گیری کرونا کم شود و زندگی به حالت عادی بازگردد.

اگر فوتبال تعطیل شود به اندازه ۹ هفته ضرر می کنیم و باید خسارت ۹ هفته از ۳۰ هفته بازی ها را بدهیم.

 از طرفی دیگر از نظر اقتصادی ۲ شهرآورد از حساسیت بالایی برخوردار است که ما آنها را برگزار کردیم.

در مورد مبلغ دقیق خسارت هم بهتر است با بخش مالی صحبت کنید.

وی در مورد اینکه او گفته به خاطر حامیان مالی او می خواهد لیگ ادامه پیدا کند، گفت: این ضرر آنچنان نیست که بخواهد به لیگ آسیب بزند.

می خواهیم به فوتبال حیات دوباره بدهیم.

کارمندی که ماهیانه ۲ میلیون حقوق می گیرد به سر کارش بازگشته، آن وقت فوتبالیستی که ۲ میلیارد حقوق می گیرد چرا نباید مسوولیت اجتماعی خودش را ایفا کند.

مردم فردا ما را مورد مواخذه قرار می دهند و می گویند که جامعه فوتبال در کنار ما نبود چرا که بخشی از زندگی مردم است و نشاط را به مردم باز می گرداند.

رییس سازمان اقتصادی فوتبال در مورد پرداخت حق پول تیم ها گفت: آمار پرداختی به باشگاه ها نزد من نیست اما تنها یک باشگاه چک خود را دریافت نکرده است.

وظیفه من کسب درآمد بیشتر برای است.

دیدارهای باقیمانده لیگ برتر قرار است بدون هوادار برگزار شود و از این طریق باید درآمدی داشته باشیم.

نباید به سمتی برویم که خودمان را از جامعه جدا کنیم.

درودگر در مورد نامه ای که از سوی ۴ باشگاه به منظور برگزار نشدن لیگ امضا شده، گفت: اطمینان دارم با توجه به احساس مسوولیتی که باشگاه ها دارند، این کار را انجام نمی دهند و از طرفی فیفا هم پاسخگوی آن نیست.

اگر قرار بر تصمیم گیری باشد هیات رییسه سازمان لیگ تصمیم گیری می کند.

با دوستان تماس خواهیم گرفت و در مورد ادامه بازی ها با آنها صحبت خواهیم کرد.

در غیر این صورت برندینگ فوتبال دچار آسیب می شود.

وی خاطرنشان کرد:  اگر این تیم ها کنار بکشند، تیم ملی برای مسابقات مقدماتی جام جهانی و نمایندگان کشورمان در لیگ قهرمانان آسیب خواهند دید.

سهمیه ایران در لیگ قهرمانان کسر می شود.

باید نقاط ضعف، قوت، خطرها را بررسی کنیم و به نتیجه مطلوبی برسیم.

  درودگر در مورد  جرایمی که ممکن است در صورت کناره گیری گریبانگیر تیم ها شود، گفت: بهتر است من در این باره صحبت نکنم.

فکر کنم این اتفاق رخ ندهد و بهتر است مسوول کمیته انضباطی در این باره صحبت کند.

البته تلاش می کنیم این اتفاق رخ ندهد.

وی در مورد اینکه برخی تیم ها از نظر مالی برای دادن تست کرونا دچار مشکل شده اند، اضافه کرد: سازمان اقتصادی در این باره وظیفه ای ندارد.

البته جلسه ای داشتیم و سعی می کنیم که به باشگاه ها کمک کنیم.

وزیر بهداشت هم گفت که بیمارستان های دولتی این تست ها را رایگان می گیرند.

این یک مشکل عمومی است و باید این مشکل را حل کنیم.

رییس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال در بخش دیگری از این گفت و گو در مورد دریافتی فوتبال از صدا و سیما اظهار داشت: باید فصل به اتمام برسد و پس از آن وزارت ورزش و جوانان، براساس بیننده سهم خودش را بگیرد و فدراسیون هم سهم خود را از وزارت ورزش می گیرد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا برآوردی کرده که ارزش لیگ ایران ۴۵۰ میلیون دلار است اما تلویزیون خصوصی نداریم و باید با تعاملات به بخش کوچکی از این مبلغ برسیم.

وی در خصوص اینکه فیفا پیش نویس اساسنامه را رد کرده است، تصریح کرد: من خبر ندارم و در حوزه مسوولیت من نیست در این باره صحبت کنم.

کلید واژه ها: سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبالفدراسیون فوتبالفوتبالفدراسیونسازماناقتصادیرییس سازمانوزارت ورزش و جوانانجامعهادامهکشورمانانصرافرییسورزش و جوانانصادق درودگرموضوعتعطیلی لیگوزارت ورزشحامی مالیموردصورتگفت و گویضربهجوانانتعطیلیانحلالیکی ازشایعهبرگشتتحریم


برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن