عمومی

جبران کاستی‌ها در سایه فرصت کرونا


جبران کاستی‌ها در سایه فرصت کرونا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 کورش باقری مربی پیشین تیم ملی وزنه برداری در برنامه نبض ورزش شبکه خبر با اشاره به لغو شدن همه مسابقات و اردو‌های تیم ملی گفت: انتظار داریم با وجود شرایط کرونایی، با حفظ و رعایت همه پروتکل‌ها نظارت و هدایت بهتر و بیشتری بر تمرینات و فعالیت ورزشی چهار وزنه بردار که قرار است در المپیک شرکت کنند انجام شود.

او درباره سهمیه ۲ نفره ایران برای المپیک گفت: این برمی گردد به قوانینی برای مبارزه با دوپینگ وضع شده است.

باقری درباره انتخابات فدراسیون جهانی وزنه برداری هم گفت: انتخابات فدراسیون جهانی برای ما و همه جهان حائز اهمیت است و باید با قدرت در آن شرکت کنیم منتهی ما باید کسی را به فدراسیون بفرستیم که بتواند برای ما مفید و موثر باشد و امیدوارم فدراسیون وزنه برداری با نگاه ملی به این انتخابات نگاه کند.

محسن بیرانوند دبیر فدراسیون وزنه برداری هم گفت: وضعیت چهار ورزشکار ما خوب است و هفتگی مربیان از آن‌ها گزارش تهیه می‌کنند و به ما ارسال می‌کنند و تمرینات همه ورزشکاران با حفظ پروتکل‌های بهداشتی صورت می‌گیرد و الان هم لازم نیست ورزشکاران در اوج باشند و آمادگی ۸۵ درصدی آن‌ها کفایت می‌کند

او با بیان این که ورزشکاران آسیب دیدگی جدی ندارند گفت: ما یک مسابقه گزینشی برای این چهار وزنه بردار داریم که حتما باید گلد باشد و نظر ما مسابقات آسیایی است، اما هنوز هیچ تقویمی برای مسابقات به ما داده نشده و در حال حاضر زمان مسابقات مشخص نیست.

محمد آخوندی کارشناس وزنه برداری هم گفت: اتفاق کرونا به رغم همه مشکلات و جنبه‌های منفی اش فرصتی به ما داده تا با خیالی آسوده برای المپیک آماده شویم البته باید از این فرصت استفاده مناسب شود چرا که این فرصت چنان که دکتر باقری هم گفتند در اختیار همه هست.

او در خصوص انتخابات فدراسیون جهانی هم گفت: در حال حاضر فضا برای کار کردن ایران بیشتر است نسبت به گذشته، اما این را باید دانست که کرسی‌ای در فدراسیون جهانی به درد ما می‌خورد که تاثیر گذار و به نفع ورزش ما باشد.

آخوندی همچنین گفت: با توجه به شرایط باید فضا و امکانات تمرین در مکان ایمن و مجزا برای ورزکاران فراهم باشد و از راه دور و از طریق آنلاین تمرینات آن‌ها تحت نظارت مربیان باشد.


برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن