عمومی

تداوم آتش سوزی‌های مرگبار در غرب آمریکا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که به دنبال گسترش آتش سوزی در ایالت اورگان در یک هفته گذشته حداقل ۱۰ نفر کشته و ده‌ها نفر مفقود شده اند.

 

تداوم آتش سوزی‌های مرگبار در غرب آمریکا
به گفته مقامات، شمار تلفات انسانی آتش سوزی در ایالت کالیفرنیا نیز ۲۲ نفر و در ایالت واشنگتن نیز یک نفر گزارش شده است.

شدت و گسترش آتش سوزی به حدی بالا است که این ایالت‌ها در تصاویر هوایی مانند مناظر آتش زده پس از جنگ جهانی دوم در اروپا به نظر می‌رسند و ساختمان‌ها از بالا به آوار‌های زغال سنگ تبدیل شده اند.

فرمانداران هر سه ایالت (کالیفرنیا، اورگان و واشنگتن) بر این باورند که آتش سوزی‌ها نتیجه گرم شدن زمین است.

جو بایدن نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ نیز با انتقاد از نحوه مدیریت آتش سوزی‌ها در غرب آمریکا گفت: ما باید وارد عمل شویم تا مانع آواره شدن خانواده‌های آمریکایی در سراسر مناطق غربی شویم.

پروفسور گرگ جونز استاد و محقق اقلیم شناسی در دانشگاه مک مینویل منیز‌ی گوید: شرایط خشک و وزش باد‌های فصلی شعله‌های آتش سوزی در اورگان را گسترش داده و دنیای گرمتر می‌تواند احتمال چنین وقایعی را افزایش داده و به شدت آن‌ها کمک کند.

با گسترش آتش سوزی در ایالت‌های غربی آمریکا از آتش نشانان سراسر ایالت متحده درخواست کمک برای مهار آتش سوزی شده است.

به گزارش مرکز ملی آتش نشانی بین المللی، یکصد آتش سوزی در سرتاسر ۱۲ ایالت‌های غربی آمریکا بیش از ۴.۳ میلیون هکتار را سوزانده است.

افزایش دما و وزش باد‌های گرم در هفته‌های اخیر موجب آتش‌سوزی گسترده در جنگل‌های ایالت‌های اورگان، کالیفرنیا و واشنگتن در غرب آمریکا شده است.

آتش سوزی در کالیفرنیا در سال جاری رکورد بی‌سابقه‌ای برجای گذاشته، به طوری که تاکنون حدود ۸۰۹ هزار هکتار از اراضی این ایالت در آتش سوخته؛ پهنه‌ای که به‌اندازه ۱۰ برابر شهر نیویورک گزارش شده است.


برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن