عمومی

با آرتتا بعد از بازی قرار دارم، اگر قوانین اجازه بدهد!

با آرتتا بعد از بازی قرار دارم، اگر قوانین اجازه بدهد!

به گزارش خبرورزشی، پپ گواردیولا در کنفرانس خبری پیش از بازی تیمش مقابل آرسنال در هفته سی‌ام رقابت‌های لیگ برتر انگلیس از رویارویی با میکل آرتتا، سرمربی رقیب ابراز خوشحالی کرد.

سرمربی تیم فوتبال منچسترسیتی در این باره گفت: از اینکه به روال و برنامه عادی بازگشته‌ایم، خوشحالم. زندگی شخصی من مانند زندگی بقیه مردم است. همه افرادی که طی این مدت از دست داده‌ایم، از اهمیت زیادی برخوردار هستند. خانواده‌هایی داریم که باید در کنار ما قوی بمانند.

او در ادامه افزود: هیچ‌کس انتظارش را نداشت چنین شرایطی رخ دهد.حتی بهترین دانشمندان جهان هم انتظار چنین شرایطی را نداشتند. آن چیزی که اهمیت دارد، سلامتی مردم است. مسئولان در اسپانیا، انگلیس و آلمان تصمیم گرفتند بازی کنیم. باید به عنوان بازیکن و تیم با شرایط سازگار شویم و قرار است این کار را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهیم.

پپ افزود: بازیکنان بازگشت بسیار خوبی داشته‌اند. هیچ گلایه و شکایتی ندارم. در حال حاضر شرایط سایر باشگاه‌ها و تیم‌ها مانند ماست. اگر از من بپرسید شرایط تیم برای بازی فردا چگونه است، به شما می‌گویم نمی‌دانم و فردا سطح تیم را مشاهده خواهیم کرد. قصد داریم کارهایی که می‌توانیم برای بهتر شدن شرایط انجام دهیم را به دیگران پیشنهاد کنیم. آنچه طی ۳ هفته اخیر نگرانش بودیم، عدم آمادگی نام داشت. شرایط ما مانند آلمان و اسپانیا نبود زیرا آن‌ها ۵ یا ۶ هفته برای بازگشت به میادین فرصت داشتند. تمامی تیم‌های حاضر در لیگ برتر انگلیس فقط ۳ هفته برای آماده شدن وقت داشتند. می‌دانیم چنین چیزی کافی نیست اما شرایط فعلا همین است.همه مجبورند تا خود را با شرایط فعلی سازگار کنند. او در پایان تصریح کرد: بازیکنان به خوبی تمرین می‌کنند اما من از شرایط جسمانی آن‌ها اطلاعی ندارم. آمادگی انجام یک بازی را داریم اما برای برگزاری بازی‌های فشرده چندان آماده نیستیم. به همین دلیل باید از تمامی بازیکنان به صورت چرخشی استفاده کنیم.

گواردیولا اظهار داشت: با آنچه در میدان مسابقه اتفاق می‌افتد، بازیکنانم را قضاوت می‌کنم. واکر اظهارات شجاعانه‌ای راجع به آنچه در دوران کرونا رخ داد، بیان کرد. باشگاه ما با او صحبت کرد. بهترین‌ها را برای او، خانواده، همسر، بچه‌ها و والدینش می‌خواهم. او قبل از اینکه یک بازیکن فوتبال باشد، یک انسان است.کایل در آن بیانیه، افکار خود را بیان کرد.

گواردیولا درباره دستیار سابقش افزود: من از دیدار مجدد با آرتتا بسیار هیجان زده هستم. باعث خوشحالی بود که با او همکاری کردیم. او از حضور در آرسنال خوشحال به نظر می‌رسد و در حال انجام کاری فوق العاده است. مشتاقانه منتظر دیدن آرتتا هستم. این بازی متعلق به بازیکنان است. آن‌ها تفاوت‌ها را ایجاد می‌کنند. آرتتا از همه ما شناخت خوبی دارد. او در موفقیت‌های ما نقش بسیار مهمی را داشت. اینکه در گذشته چه تیمی بودیم و اکنون چه تیمی هستیم را مدیون کمک‌های میکل هستیم. از بازگشت او خوشحال هستیم؛ به خصوص اگر او نیز از این بابت خوشحال باشد. یک ساعت و نیم پیش، پیامی را برای او ارسال کردم. این پیام راجع به یک قرار بعد از بازی بود؛ البته اگر قوانین فاصله گذاری اجتماعی به ما این اجازه را بدهد!


برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن