عمومی

اگر جای پرسپولیس بودند قبول می‌کردند لیگ بدون معرفی قهرمان تمام شود؟

اگر جای پرسپولیس بودند قبول می‌کردند لیگ بدون معرفی قهرمان تمام شود؟به گزارش خبرورزشی، غلامحسین پیروانی از مربیان اخلاق‌مدار فوتبال ایران است که ادبیات خاص خودش را دارد. با این چهره شناخته شده گفت‌وگویی انجام دادیم که می‌خوانید.

هفته‌های اخیر را چگونه سپری کرده‌اید؟
ما هم سعی کرده‌ایم بهداشت را رعایت کنیم. آکادمی فوتبال بزرگی در شیراز داریم که آن هم مدت‌هاست تعطیل شده، چون اوضاع کشور مناسب نبوده و امیدوارم هر چه سریع‌تر با غلبه بر این ویروس منحوس کمی از دغدغه مردم کم شود.

با این شرایط می‌توان مسابقات فوتبال را ادامه داد؟
به نظر من اگر فعلاً حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها ممنوع باشد می‌توان لیگ‌های فوتبال را برگزار کرد. این منوط به رعایت یکسری نکات ایمنی از جمله ضد عفونی کردن منظم و دقیق رختکن‌ها، نیمکت‌ها و… است.

برخی می‌گویند اگر لیگ ادامه پیدا نکرد باید پرسپولیس قهرمان اعلام شود.
اختلاف پرسپولیس با نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده ۱۰ امتیاز است، اما در فوتبال نمی‌توان به این اختلاف امتیازات تکیه کرد. خاطرم هست سالی که من در فجرسپاسی کار می‌کردم تیم برق شیراز صدرنشین لیگ و قهرمان نیم‌فصل اول مسابقات بود، اما در نیم‌فصل دوم دچار افت شدیدی شد و در همان فصل به لیگ دسته اول سقوط کرد. در واقع قهرمان نیم‌فصل اول تیم سقوط‌کننده لیگ شد. البته شرایط پرسپولیس قابل مقایسه با برق شیراز نیست. این تیم از مجموعه‌ای با ظرفیت بالا و هواداران پرشور برخوردار است، اما به عنوان یک بیننده فوتبال این سؤال برایم مطرح است که اگر یک تیم دیگر شرایط پرسپولیس را داشت قبول می‌کرد لیگ بدون معرفی قهرمان نیمه تمام بماند؟

از برق شیراز چه خبر؟
دو، سه روز قبل سالگرد تأسیس باشگاه برق شیراز بود و وارد ۷۵ سالگی شد، اما حالا در لیگ دسته سوم است، چون ساپورت نمی‌شود، چون در سال‌های قبل مدیرانی برایش گذاشتند که این‌کاره نبودند و دلسوزی نکردند. امیدوارم افرادی که تیم برق شیراز را به این روز انداخته‌اند بدانند چوب خدا صدا ندارد. برق شیراز همان تیمی است که به تاج و پرسپولیس ۳ تا می‌زد، تیمی مردمی که باعث افتخار فوتبال استان فارس بود. ما آدم‌ها باید بدانیم هر کاری چه اثراتی دارد. باید خاطرمان باشد چیزی ارزش دل بستن دارد که ابدی و پایدار است. امکانات مادی و زیبای ظاهری که ماندنی نیست پس نباید موجب فخرفروشی و غرور انسان شود. پس چرا برخی برای مال دنیا به یک مجموعه آسیب می‌زنند. سر همین تیم برق شیراز که من تا ۳۹ سالگی با عشق برایش بازی می‌کردم به احساس چند صد نفر صدمه خورد؟ چه کسی جوابگوی دل شکسته هواداران برق است؟ مدیرانی که باعث و بانی این اتفاقات شدند باید بدانند مثال «به مالت نناز به شبی بند است به حسنت نناز به تبی بند است» برای امثال آنهاست.

غالباً ثابت شده این دسته افراد کمتر تغییر رویه می‌دهند.
متأسفانه همین طور است. پروردگار خطاب به بندگانش فرمود:‌ای بنده تو سخت بی‌وفایی، از لطف به سوی ما نیایی. هر گه که تو را دهیم دردی، نالان شوی و به سویم آیی، هر دم که ترا دهم شفایی، یاغی شوی و دگر نیایی،‌ای بنده تو سخت بی‌وفایی. خداوند این همه نعمت بیکران به ما عطا کرده تا از آن‌ها استفاده کنیم نه اینکه دلبسته و فریفته آن‌ها شویم. من خودم شکرگزار لطف پرودگار هستم و هر چه برایم مقدر کرده باشد را با دیده منت روی چشمانم می‌گذارم، اما می‌خواهم از مسئولان درخواست کنم فکری به حال معیشت مردم کنند. زندگی سخت شده و گرفتاری‌ها بیشتر و از دیدن این حجم از مشکلات مردم ناراحتم. امیر مؤمنان فرموده از هر طرف که فقر بیاید از طرف دیگر ایمان خارج می‌شود و آرزو دارم شاهد سلامتی و رفاه بیشتر مردم باشم.

صحبت خاصی مانده؟
تشکر از تک تک پرسنل درمانی کشور؛ از پزشکان و پرستاران گرفته تا بهیاران و سایر عوامل عزیز. خداوند به همه این بزرگان اجر دهد و ان‌شاءا… بیمار نشوند.


برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن