عمومی

انتخابات قانونی، سالم و امنی پیش رو خواهیم داشت


انتخابات قانونی، سالم و امنی پیش رو خواهیم داشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

عبدالرضا رحمانی فضلی در هفته دولت با حضور در برنامه تیتر امشب به ارائه گزارشی از عملکرد وزارتخانه متبوعش طی دوران فعالیتش ارائه کرد.

 او گفت: ما در وزارت کشور با ابعاد وسیع کاری مواجه هستیم، یعنی مردم از لحظه تولد تا لحظه فوت با وزارت کشور سروکار دارند. مسئولیت امنیت داخلی کشور به طور مستقیم با وزارت کشور است. در بحث سیاست داخلی نیز، به خصوص انتخابات، که معنای وسیعی دارد، وزارت کشور مسئول است.

او ادامه داد: هر تحول سیاسی داخلی برعهده این وزارتخانه است. یک بحث هم هماهنگی بین دستگاههاست که نقش هماهنگ کننده‌ها را استانداران و فرمانداران برعهده دارند.

وزیر کشور با بیان اینکه آمادگی برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم در ۲۱ شهریور را با شرایط خاص کرونایی داریم، اظهار کرد: انتخابات ریاست جمهوری اهمیت زیادی دارد و همه احزاب رقابت شدیدی دارند و حساسیت‌ها بالا است.

 

نگرانی در بی طرفی و سواستفاده وجود دارد که وظیفه ما است که این نگرانی‌ها را رفع کنیم. ما تجربه خوبی در برگزاری انتخابات داریم و از ۲۵ فرایند انتخابات، ۲۴ فرایند الکترونیکی برگزار می‌شود و با احراز هویت الکترونیکی در انتخابات مجلس، میزان تخلفات در زمینه احراز هویت به عدد دو رقمی نرسید. در تلاشیم تا تمام مراحل انتخابات را الکترونیکی برگزار کنیم و در این زمینه با شورای نگهبان جلسه در یک و باید کار‌های کارشناسی انجام شود.

وزیر کشوربا اعلام اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی سالم ترین انتخابات از لحاظ تخلفات تشخیص هویت بود، گفت: با برنامه ریزی های انجام شده امیدواریم شاهد حضور خوب مردم در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده باشیم.

عبدالرضا رحمانی وزیر کشور با بیان اینکه روند تمام شاخص های وزارت کشور در دولت تدبیر و امید فزاینده و رو به رو رشده بوده است، گفت: در بحث امنیت، بالاترین رضایتمندی مردم بر اساس نظرسنجی‌های صورت گرفته امنیت داخلی بوده است.

حفره‌های امنیتی در کشور داریم که جبران خواهیم کرد
او افزود: در بحث امنیت در داخل هنوز خلاء‌هایی داریم که برخی خلاء‌ها در غرب و شرق کشور است که باید جبران کنیم. ورود افراد شرور و ترویست‌ها در مرز‌های شرقی کم شده است، اما هنوز برخی حفره‌هایی است چراکه همسایگان شرقی ما در تامین امنیت خودشان هم عاجز هستند.

وزیر کشور گفت: ما امروز ۳ میلیون افغانستانی در کشور داریم که حدود ۸۰۰ هزار نفر از آن‌ها غیرقانونی هستند که از نظر ما حفره امنیتی محسوب می‌شود. ما سالی ۷۰۰ هزار نفر را عودت دادیم، ولی بازهم برگشتند.

برنامه ریزی کشور باید مبتنی بر توازن و تعادل باشد
عبدالرضا رحمانی فضلی با بیان اینکه تلاش کردیم امکانات و اختیارات در کل کشور متوازن شود، اعلام کرد: استان‌ها می‌توانند بار زیادی را از دوش دولت بردارند.

 

تابوی پنهانکاری در آسیب‌های اجتماعی را شکستیم
وزیر کشور در ادامه این گفتگو به برنامه‌های ستاد ملی مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: در این ستاد سیاست “اجتماعی کردن مبارزه با موادمخدر” را پیاده سازی کردیم و همه افراد را نسبت به موضوع حساس کردیم.

او سپس در خصوص سیر مطالعاتی انجام شده در وزارت کشور بر روی آسیب‌های اجتماعی و نقش رهبر معظم انقلاب در استمرار و تکمیل مطالعات این طور توضیح داد:


برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن