اخبار داغاخبار فوریتیم ملی فوتبال ایرانفدراسیون فوتبالفوتبال ملیمارک ویلموتس

ابراز امیدواری وکیل ایران درباره پرونده شکایت ۶میلیون دلاری مارک ویلموتس

ابراز امیدواری وکیل ایران درباره پرونده شکایت ۶میلیون دلاری مارک ویلموتس

رضا شاه‌منصوری می‌گوید: ظرف چند روز آینده حکم نهایی پرونده شکایت ویلموتس صادر می‌شود و به محض رسیدن این رأی اطلاع خواهیم داد.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

شمارش معکوس برای اعلام حکم پرونده جنجالی ویلموتس شروع شده است و به اعتقاد رضا شاه‌منصوری، وکیل فدراسیون فوتبال ایران در پرونده شکایت ویلموتس، همین روزها باید حکم این پرونده صادر شود. حکمی که اگر بگوییم این روزها یکی از بزرگترین دغدغه‌های فدراسیون فوتبال است، بیراه نگفته‌ایم. گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال جریمه ۶میلیون دلاری فدراسیون فوتبال در این پرونده، نگرانی‌ها را بیشتر هم می‌کند چرا که در این صورت بحران مالی فدراسیون فوتبال به اوج خود می‌رسد و ممکن است تبعات سنگین‌تری برای فوتبال ایران به دنبال داشته باشد.

رضا شاه‌منصوری، وکیل فدراسیون فوتبال در پرونده شکایت ویلموتس اما به پیروزی فدراسیون فوتبال امیدوار است یا در بدبینانه‌ترین حالت ممکن معتقد است چنین حکم سنگینی برای فدراسیون فوتبال صادر نخواهد شد.

این در حالی است که کلاینر، وکیل مارک ویلموتس یکی از مدیران دفتر بار‌اند کارر، به عنوان یکی از معتبرترین دفاتر حقوقی است. این وکیل سوئیسی یکی از نماینده‌های یوفا در پرونده معروف یوفا – منچسترسیتی بوده و از بسیاری جهات اعتبار بین‌المللی قوی‌ای دارد.

شاه‌منصوری اما این قضاوت‌ها را دلیل درستی برای پیش‌داوری‌ها درباره حکم پرونده شکایت مارک ویلموتس نمی‌داند و در این رابطه می‌گوید:

«درست است که وکیل آقای ویلموتس تشکیلات عظیم حقوقی دارد اما نمی‌توان گفت که چون او وکیل این پرونده است، ما از پیش بازنده‌ایم. ضمن این‌که کلاینر آخرین پرونده حقوقی‌اش را در ماجرای یوفا – منچسترسیتی باخته است!» باختی که شاه‌منصوری به آن اشاره می‌کند، مربوط می‌شود به پرونده‌ای که طی آن یوفا، باشگاه منچسترسیتی را به دلیل نقض بازی جوانمردانه از حضور در لیگ قهرمانان اروپا محروم کرده بود و جریمه‌ای ۳۰میلیون یورویی برای این باشگاه انگلیسی در نظر گرفته بود. در پی تجدیدنظرخواهی منچستر در دادگاه CAS اما دادگاه حکمیت ورزش، این محرومیت را لغو کرد و جریمه را به ۱۰میلیون یورو کاهش داد. در این پرونده کلاینر نماینده یوفا بود و حالا شاه‌منصوری به نتیجه همین پرونده اشاره می‌کند. او تأکید می‌کند: «وکلای ایران در مقابل کلاینر، وکلای دست و پا بسته‌ای نیستند. من در پرونده انتقال ارسلان مطهری به استقلال، برنده پرونده حقوقی بودم. درباره پرونده خارجی هم باید به پرونده شکایت پراهیچ از پدیده اشاره کنم که اجازه ندادم جریمه کسر امتیاز برای این پرونده در نظر گرفته شود و موضوع به نفع پدیده تمام شد. نباید طوری برخورد شود که گویی وکلای ایران در برابر تیم حقوقی ویلموتس چیزی برای ارائه ندارند.»

شاه‌منصوری درباره روند بررسی این پرونده در فیفا می‌گوید:

«در فیفا برخلاف CAS اصل دادرسی وجود ندارد و استماع دفاعیات انجام نمی‌شود. در فیفا بعد از اطلاع خوانده از اتهامش، لوایح و دفاعیات به فیفا ارسال می‌شود و براساس آن حکم صادر می‌‌شود. به نظر می‌‎رسد ظرف چند روز آینده حکم نهایی این پرونده صادر شود و ما امیدواریم که این رأی به نفع ما باشد. هرچند که شایعاتی هم مبنی بر رسیدن این حکم در هفته گذشته مطرح شده بود اما مطمئن باشید به محض اینکه رأی پرونده صادر شود، قطعاً اطلاع خواهیم داد.»

حکم فیفا درباره پرونده ویلموتس در روزهای آینده بالاخره مشخص می‌کند که ادعاهای او چقدر صحت داشته، عملکرد تیم‌های حقوقی طرفین به چه شکل بوده و در نهایت فدراسیون فوتبال ایران در این پرونده شکایت جنجالی برنده خواهد بود یا بازنده! پرونده‌ای که احتمال صدور حکم سنگین پرداخت غرامت ۶میلیون دلاری آن تا اندازه‌ای بحران‌آفرین است که به نظر می‌رسد اگر فدراسیون به پرداخت غرامتی کمتر هم محکوم شود، برای فدراسیون فوتبال قابل قبول خواهد بود و به نوعی موفقیت محسوب می‌شود.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن