دانلود کلیپ و فیلم و آهنگ فوتبالی - اخبار فوتبال،ورزش 3،دانلود نود،دانلود آهنگ،فیلم،کلیپ،عکس فوتبالیست ها،دانلود کارتون فوتبالیست ها،ورزش،اخبار ورزشی،فوتبالیسم

این زن، مجبور بوده داعشی‌ها را به دنیا بیاورد

این زن، مجبور بوده داعشی‌ها را به دنیا بیاورد

دسته بندی : فوتبال نود تاریخ : چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

مجله اینترنتی ندا آنلاین:

وب سایت فرادید: «سمیرا النصر» قابله‌ای هست که در طول ۴۰ سال فعالیت، هزاران کودک را به دنیا آورده هست. اما می‌گوید همه آنها با تجربه‌ای که دو سال پیش به‌عنوان قابله دست‌چین داعش داشت، متفاوت هست.

چند دقیقه پس از تولد نوزاد یک زوج ترک (یک داعشی و همسر جوانش)، سعی کردند لباس نظامی کوچکی که از قبل آماده شده بود را به تنش کنند. پدر نوزاد با افتخار گفت که پسرش به یک ستیزه‌جو تبدیل خواهد شد. سمیرا اعتراض کرد و پدر نوزاد را متقاعد کرد تا از آن لباس استفاده نکند زیرا جنس پارچه برای پوست ظریف کودک مناسب نیست.

سمیرای ۶۶ ساله یکی از میلیون‌ها نفری هست که تحت حکومت خشن و ظالم داعش در سوریه و عراق زندگی کرد اما شاهد جنبه‌ای از نزاع‌طلبی و خشونت بود که شاید کمتر کسی از آن اطلاع داشت. او را وادار می‌کردند فرزندان خانواده‌های داعشی را به دنیا بیاورد. به این ترتیب او در خصوصی‌ترین لحظات زندگی منزوی آنها حضور داشت که آن را بسیار عجیب و مضحک توصیف می‌کند.

این زن، مجبور بوده داعشی‌ها را به دنیا بیاورد

اندکی پس از اشغال رقه در سال ۲۰۱۴ و تعیین شهر به‌عنوان پایتخت خلافت، سمیرا مسئول به دنیا آوردن «بچه‌شیرهای خلافت» شد و در تمام ساعات شبانه‌روز با او تماس می‌گرفتند. در طول سه سالی که مردان مسلح او را به خانه‌های داعشی‌ها (که اکثرشان خارجی بودند) می‌بردند، او دچار ترس، خشم و درماندگی می‌شد. دیگر از شادی و غروری که از تولد یک نسل از کودکان رقه تجربه کرد بود، خبری نبود.

سمیرا درباره ستیزه‌جویان و همسرانشان گفت: آنها هیچ احترامی برای حرفه ما قائل نبودند. با من مثل برده رفتار می‌کردند. به محض آنکه کودکشان متولد می‌شد، مرا بیرون می‌انداختند.

فرزندان «خلافت» نیز مانند برده‌ها بودند. آنها در فیلم‌های تبلیغاتی داعش شخصیت‌های اصلی و کلیدی بودند که معمولاً کودکان اروپایی، آسیایی و آفریقایی را در حال مطالعه تعالیم اسلامی داعش یا آموزش استفاده از اسلحه نشان می‌داد. تعدادی دیگر از ویدئوها نیز پسران نوجوان را در حال اعدام دشمنان یا کفار نشان می‌داد.

سمیرا از تعاملات شخصی پدر و مادرهای داعشی فهمید که معمولا خشن هستند اما گاهی نیز آرام و مهربانند.

بیشتر زنان جوان از مادر شدن خوشحال بودند. آنها سعی داشتند حتی قبل از بریدن بند ناف به فرزندانشان شیر دهند که به نظر سمیرا کار نادرستی هست اما در جوامع غربی هر روز بیشتر رایج می‌شود. زنان، کودکانشان را به سینه فشار می‌دادند و با کلمات عربی دعا می‌خواندند.

اما شوهرها قوانین سختی اعمال می‌کردند. آنها اجازه نمی‌دادند سمیرا به همسرهایشان مسکن بدهد. سمیرا گفت که بعضی زن‌ها بیش از ده ساعت درد می‌کشیدند: «این زن‌ها درد زیادی را تحمل می‌کردند و من اجازه نداشتم به آنها مسکن بدهم.»

مردها معتقد بودند که دارو سنت‌های دینی را نقض می‌کند و زن را از پاداشی که خدا در ازای رنج کشیدن به او می‌دهد، محروم می‌کند. زن‌ها نیز مطیعانه قبول می‌کردند.

اما سمیرا معتقد بود مردها می‌ترسیدند او زن‌هایشان را مسموم کند و به همین دلیل این بهانه‌ها را می‌آوردند. سمیرا برایشان احساس تأسف می‌کرد: «آنها به داروی غریبه‌ها اعتماد نداشتند. حتی نمی‌گذاشتند به زن‌هایشان یک لیوان آب بدهم، مگر اینکه خودشان آن را می‌ریختند.»

زن‌ها در حین تحمل درد، گفته‌های شوهرهایشان از پاداش‌های زندگی پس از مرگ را تکرار می‌کردند. سمیرا ادای آنها را با لهجه غلیظ عربی و صدای بلند درمی‌آورد و چشم‌های آبی روشنش از خنده پر از اشک می‌شد.

اما اکثر خاطراتی که از تولد کودکان داعشی دارد توأم با خشم و ناراحتی هست. رفتاری که با او داشتند تحقیرکننده بود. سمیرا صورت لطیف و مهربانی دارد و آرام راه می‌رود. اما زن پرافتخار و مغروری هست که کارش را خوب بلد هست و همیشه از دیگران عزت و احترام دیده هست. همچنین زبان تندوتیزی دارد و عادت داشته به دیگران دستور بدهد، نه دستور بگیرد.

روی دیوار خانه‌اش تابلویی آویزان کرده که حرفه‌اش را تبلیغ می‌کند. روی تابلو نامی که به آن شهرت دارد نوشته‌ شده: ام العلا. یعنی مادر علا. او پس از به دنیا آوردن پسری که بعدها در رقه پزشک شد، به این نام شهرت یافت. جای سه گلوله روی تابلو دیده می‌شود که نشانه نبرد شدید سال گذشته میان نیروهای ائتلاف و داعشی‌هاست.

سمیرا سعی دارد بی‌گناهی خود در همکاری با داعشی ها را اثبات کنند. او می‌گوید در ابتدا سعی کرده مقاومت کند اما عواقب عدم همکاری خیلی زود مشخص شد: زندان یا حتی اعدام در میدان شهر.

شوهر سمیرا که معلمی بازنشسته و سر به کتاب هست، چند روز به زندان افتاد. او سعی کرد میان پلیس اخلاقی داعش و همسایه‌ای که قوانین سرسخت آنها را اجرا نکرده بود، مداخله کند. سمیرا گفت: «چه انتخاب دیگری داشتم؟ مجبور بودم برخلاف میلم این کار را انجام دهم، حتی با اینکه برایم به‌شدت منزجرکننده بود. مجبور بودم به آنها کمک کنم.»

خدمات بهداشتی زایشگاه‌ها در دولت سوریه رایگان بود اما مقامات داعش این خدمات را پولی کردند تا درآمد شهر نوظهور خود را افزایش دهند. آنها برای زایمان طبیعی نزدیک به بیست دلار و برای سزارین پنجاه دلار هزینه دریافت می‌کردند.

اما ستیزه‌جویان یک مشکل بزرگ روبرو بودند. به پزشکان و پرستاران محلی اعتماد نداشتند و حاضر نبودند همسرانشان را به دست آن‌ها بسپارند. زیرا می‌ترسیدند زن‌ها و نوزادانشان توسط کارکنان بیمارستان مسموم شوند.

پس‌ از آنکه داعش در اواخر سال ۲۰۱۴ قدرتش در رقه را تحکیم کرد، سمیرا و همسرش فهمیدند که ستیزه‌جویان دارند همسایه کرد آنها را از خانه‌اش بیرون می‌کنند. به‌جای او مردی اهل کنیا به همراه همسر، سه پسر بزرگ و عروس آلمانی‌اش در خانه ساکن شدند. خبر پیچید که او یکی از مدیران داعش ملقب به «ابو ولید» هست و مسئول امور بیوه‌هایی هست که شوهرهایشان در جنگ کشته می‌شوند.

طولی نکشید که ابو ولید خودش را معرفی کرد. او متوجه تابلوی جلوی منزل سمیرا شد و از او دعوت کرد به خانه‌اش برود. سمیرا دعوتش را رد کرد و گفت به دلیل ناتوانی و پیری دیگر فعالیت نمی‌کند. ابو ولید که مسلح بود حرف هایش را باور نکرد و همچنان اصرار داشت سمیرا به خانه‌اش برود. سمیرا درآنجا با زنان باردار زیادی دیدار کرد که از ملیت های بسیار متنوعی بودند: تونسی، سعودی، مصری، سومالی، مرکشی، ایرلندی، فرانسوی، آلمانی، روسی، ترک، قفقازی، آفریقایی و دیگر ملیت هایی که نمی‌توانست آن‌ها را تشخیص دهد.

از زنان سوری بسیار شگفت‌زده شد. جوانترینشان ۱۳ سال و مسن ترین ۱۵ سال سن داشت. سمیرا در طی سه سال فعالیتش فهمید که همسران سوری هرگز بیش از هجده سال سن ندارند. این نشان می‌داد که چگونه حاکمان جدید رقه که اغلب خارجی بودند، مردم محلی را غارت کردند و مورد استثمار قرار دادند.

سمیرا درباره ستیزه‌جویان گفت: «آنها آدم نبودند، موجودات دیگری بودند.» سمیرا به یاد ندارند دقیقا چند نوزاد را در دوران اشغال داعش به دنیا آورد، تنها می‌داند که تعدادشان زیاد بود و همیشه امیدوار بود هر کدام از آنها آخری باشند. حتی آخرین نوزاد را به‌خوبی به خاطر ندارد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.