دانلود کلیپ و فیلم و آهنگ فوتبالی - اخبار فوتبال،ورزش 3،دانلود نود،دانلود آهنگ،فیلم،کلیپ،عکس فوتبالیست ها،دانلود کارتون فوتبالیست ها،ورزش،اخبار ورزشی،فوتبالیسم

رمز و رازهای یک جنتلمن واقعی

رمز و رازهای یک جنتلمن واقعی

دسته بندی : فوتبال نود تاریخ : دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۷

مجله اینترنتی ندا آنلاین:

ندا آنلاین – ترجمه از هدی بانکی: زمانی که رفتارها از درون ناشی نشوند و فقط از روی اجبار یا وظیفه باشند، جنتلمن واقعی وجود نخواهد داشت. آداب معاشرت یک جنتلمن . نجیب زاده‌ی واقعی، تاریخچه‌ی خاص خودش را دارد.
در این مطلب، اتیکت‌هایی را برای‌تان می‌گوییم که شاید تا حدودی در دنیای مردانه‌ی امروز فراموش شده‌اند، اما اگر می‌خواهید یک جنتلمن واقعی باشید باید بدانید این آیین‌ها و آداب معاشرت هرگز قدیمی نمی‌شوند و در دنیای امروز هم کاربرد واقعی دارند.

۱٫ وقتی یک خانم وارد اتاق می‌شود از جای‌تان بلند شوید

وقتی یک سالمند یا یک خانم وارد اتاق می‌شود به احترام او از جای‌تان بلند شوید. این نشاندهنده‌ی تواضع و احترام شماست. وقتی در یک مهمانی شما را به شخصی معرفی می‌کنند هم باید از جای‌تان بلند شوید. از جا برخاستن شما یعنی توجه و مهربانی شما.

۲٫ در کنار همسر یا نامزدتان با مراقبت و توجه راه بروید

می‌دانید چرا کت بلند مردانه، سمبل یک جنتلمن هست؟ در زمان‌های قدیم، قبل از بوجود آمدن سیستم شبکه‌ی فاضلاب، مردها با کت بلند در کنار پیاده رو می‌ایستادند تا خاک و گِلی که به خاطر عبور کالسکه‌ها به اطراف پخش می‌شد به همسر یا نامزدشان پاشیده نشود.

در آن دوران، گل و لای در خیابان‌ها وجود داشت. تصویر مردی که کتش را روی گودال آب گذاشته تا زن از روی آن رد شود، سمبل محافظت از زن هست. امروزه شاید واقعا انجام چنین کارهایی لازم نباشد اما می‌توانید هنگام رد شدن از خیابان، قدم زدن در پیاده رویی که هموار نیست یا در هر شرایط دیگر، با مراقبت از همسر یا نامزدتان نشان دهید که همیشه کنارش هستید و به او توجه دارید و از او در برابر هر چیزی محافظت و دفاع خواهید کرد.

اگر می‌خواهید یک جتلمن واقعی باشید بخوانید ۳٫ در را برای خانم‌ها باز کنید

یک جنتلمن همیشه در را برای یک خانم باز می‌کند، چه در ِ یک فروشگاه باشد و چه در ِ اتومبیل. باز کردن در برای یک خانم به این معنی نیست که او ضعیف هست، بلکه ژستی از محبت و احترام از سوی شماست.

۴٫ در مهمانی خانگی، هرگز از غذا ایراد نمی‌گیرد

انتقاد کردن از غذا به عنوان مهمان، بی‌احترامی بزرگی به میزبان هست. اگر کسی وقت گذاشته، تلاش کرده و غذایی تهیه کرده، میزبان شماست، به او احترام بگذارید. لبخند بزنید، غذای‌تان را بخورید و تشکر کنید.

۵٫ برای جلب توجه، مدام قهقهه نمی‌زند

مدام با صدای بلند خندیدن، خصوصیت رفتاری احمقانه و بیمارگونه‌ای هست. یک جنتلمن نیازی ندارد با صدای بلند بخندد یا حرف بزند تا توجه دیگران را به خود جلب کند، بلکه با شخصیت قوی خود دیگران را جذب می‌کند.

۶٫ صندلی را برای خانمش بیرون می‌کشد

این حرکت هم درست مانند باز کردن در، نشاندهنده‌ی احترام و توجه هست. وقتی با یک خانم به رستوران می‌روید، ابتدا صندلی را برای او بیرون بکشید تا بنشیند و سپس خودتان بنشینید. مخصوصا اگر میان جمعیتی هستید که ممکن هست جای نشستن برای همه نباشد.

اگر می‌خواهید یک جتلمن واقعی باشید بخوانید ۷٫ به همسرتان در پوشیدن و درآوردن پالتو‌‌اش کمک کنید

این حرکت شما هم نشان از احترامی دارد که برای همسرتان قائلید. مخصوصا وقتی به مهمانی می‌روید در درآوردن و پوشیدن پالتو یا کُتش به او کمک کنید.

۸٫ جلوتر از همسرتان راه نروید

مردی که جلوتر از همسرش قدم برمی‌دارد اینطور به نظر می‌رسد که به او اهمیتی نمی‌دهد و همراه او نیست. مخصوصا هنگام بالا و پایین رفتن از پله‌ها، یک گام عقب‌تر از همسرتان باشید تا مراقبت از او را نشان دهید.

۹٫ اگر فقط یک جا برای نشستن وجود دارد آن را به همسرتان بدهید

اگر فقط یک جا برای نشستن باشد، مثلا در اتوبوس، یک جنتلمن آن صندلی را به همسرش می‌دهد. اگر خانم باردار یا سالمندی دیدید و فقط یک جا برای نشستن وجود داشت، قطعا آن جا برای شما نیست!

۱۰٫ کیف همسرتان را حمل کنید

یک جنتلمن هنگامی که ممکن هست حمل کیف برای همسرش دشوار باشد به او کمک می‌کند و کیف او را در دست می‌گیرد. ضمنا یک جنتلمن مثلا اگر خانم همسایه را در حال حمل یک بار سنگین ببیند، حتما به او کمک می‌کند.

۱۱٫ همیشه شما صورتحساب را پرداخت کنید

یک جنتلمن واقعی هرگز راضی نمی‌شود در حضور او، یک خانم صورتحساب را پرداخت کند.

اگر می‌خواهید یک جتلمن واقعی باشید بخوانید ۱۲٫ وقتی باران می‌بارد، شما چتر را روی سرش بگیرید

وقتی باران می‌بارد، یک جنتلمن چتر را برای همسرش نگه می‌دارد و برایش مهم نیست اگر خودش خیس شود، حتی اگر سوپراستاری چون لئوناردو دیکاپریو باشد!

۱۳٫ بالاپوش خود را به همسرتان بدهید

یک جنتلمن اگر ببیند همسرش یا نامزدش از سرما می‌لرزد، بالاپوش خود را به او می‌دهد.

۱۴٫ رازدار همسرتان باشید

یک جنتلمن واقعی همیشه رازداری می‌کند، حتی اگر از همسرش جدا شود، همچنان رازهای همسرش را پیش خودش حفظ خواهد کرد.

۱۵٫ نامزدتان را به خانه برسانید

یک جنتلمن چه با اتومبیلش و چه با پای پیاده، نامزدش را تا خانه همراهی می‌کند زیرا نگران امنیت اوست.

۱۶٫ به همسرتان خوب گوش دهید

خوب گوش دادن هم به اندازه‌ی خوب حرف زدن مهم هست. یک جنتلمن به حرف‌های همسرش خوب گوش می‌دهد چون واقعا می‌خواهد او را درک کند.

۱۷٫ آن تایم باشید

یک جتنلمن به موقع سرقرارش حاضر می‌شود. ترافیک، بهانه‌ی خوبی برای دیر رسیدن نیست. یک مرد خوش‌رفتار و اصیل، برنامه‌ریزی‌ دقیقی دارد و یک خانم را منتظر نگه نمی‌دارد.

اگر می‌خواهید یک جتلمن واقعی باشید بخوانید ۱۸٫ همسرتان را تحسین کنید

همسرتان برای اینکه آراسته و زیبا باشد، وقت صرف می‌کند و نظر شما برایش از هرکس دیگری مهمتر هست، پس جنتلمن باشید و همیشه از او تعریف کنید. ایراد گرفتن را برای مردهای چندش آور بگذارید!

۱۹٫ مواطب باشید به هیچ خانمی تنه نزنید

یک جنتلمن همیشه کاملا مراقب هست که به هیچ خانمی تنه نزند، چون این حرکت کاملا به دور از تمدن هست، واقعا هیچ بهانه‌ای برای این کار پذیرفته نیست.

۲۰٫ همیشه به خانواده‌ی همسرتان احترام بگذارید

یک جنتلمن، از راههای مختلفی احترام و محبت خود را نسبت به خانواده‌ی همسرش نشان می‌دهد. این رفتار هم اعلام می‌کند که به همسرتان علاقه دارید و برایش احترام قائلید و مراقبش هستید. تاثیر احترام و محبت خود را هم از سوی همسرتان خواهید دید و هم از سوی خانواده‌ی او.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.