دانلود کلیپ و فیلم و آهنگ فوتبالی - اخبار فوتبال،ورزش 3،دانلود نود،دانلود آهنگ،فیلم،کلیپ،عکس فوتبالیست ها،دانلود کارتون فوتبالیست ها،ورزش،اخبار ورزشی،فوتبالیسم

ان‌شاالله برای سال آینده رفع حصر رخ خواهد داد

ان‌شاالله برای سال آینده رفع حصر رخ خواهد داد

دسته بندی : فوتبال نود تاریخ : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

مجله اینترنتی ندا آنلاین:

ان‌شاالله برای سال آینده رفع حصر رخ خواهد داد

دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی اقدامات خوبی در زمینه رفع حصر انجام داده هست و ان‌شاالله برای سال آینده این اتفاق رخ خواهد داد.

جهانگیری: از بازداشت هیچ کسی در زندگی خوشحال نشده‌ام

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور صبح یکشنبه (۲۷ اسفند ۱۳۹۶) در حاشیه جلسه هیئت وزیران به بیان اولویت‌های دولت دوازدهم برای سال آینده پرداخت و خاطر نشان کرد: مهمترین چالش پیش‌روی کشور برای سال آینده مسئله اشتغال و معیشت مردم هست. در این زمینه باید طی سالهای آینده برنامه‌ریزی‌های مناسب و اقداماتی جدی برای حل مسئله اشتغال به عنوان اصلی ترین چالش پیش‌روی کشور انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه سرمایه‌گذاری مهمترین راهکار حل مسئله اشتغال در کشور هست، گفت: برای حل چالش اشتغال در کشور نیازمند افزایش سرمایه‌گذاری در بخشهای مختلف اقتصادی هستیم. ما به منابع وسیعی برای این کار نیازمند هستیم و باید شرایط را برای بخش خصوصی فراهم کنیم تا منابع خود را در اختیار اقتصاد کشور قرار دهیم.

همچنین باید هم سرمایه‌گذاری از طریق منابع دولتی و عمومی و هم در گام بعد سرمایه‌گذاری از طریق منابع خارجی انجام شود تا معضل سرمایه مورد نیاز برای اقتصاد برطرف گردد.

جهانگیری با تاکید بر لزوم تامین امنیت بخش خصوصی برای فعالیت در کشور، اظهار کرد: اصلی‌ترین نیاز سرمایه‌گذاری در مرحله اول،‌ تامین امنیت برای این کار هست. باید شرایط برای فعالیت بخش خصوصی در کشور فراهم شود و هیچ نهادی مانع فعالیت این بخش نشود. همچنین هیچ محدودیتی نباید برای بزرگ شدن بخش خصوصی داخلی وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اهمیت تامین امنیت و سرمایه‌گذاری برای بخش خصوصی داخلی، گفت: بخش خارجی همواره به نحوه برخورد با بخش خصوصی داخلی در کشور نگاه می‌کند و چنانچه که به این نتیجه برسد در آن کشور با بخش خصوصی داخلی برخورد مناسبی می‌شود و امنیت او فراهم هست، در آن کشور اقدام به سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

معاون اول رییس‌جمهوری تامین منابع مالی را دومین نیاز سرمایه‌گذاری در اقتصاد ایران عنوان و اظهار کرد: در این زمینه هم نظام بانکی و هم بازار سرمایه باید بتوانند نقش جدی‌تری ایفا کنند. در این راستا برنامه‌ریزی‌هایی انجام و راهکارهایی اتخاذ شده هست. به طور مثال امروز در دولت مصوبه‌ای داشتیم که طی آن برای مجموعه مالی از چین ۱۰ میلیارد دلار ضمانت‌نامه صادر کردیم.

در حال حاضر منابع خارجی در حال حرکت به سمت ایران هست و اگر فضای بین‌المللی با شرایط فعلی حرکت کند، می‌توانیم منابع خارجی خوبی جذب نماییم.

وی در ادامه صحبت‌های خود به وضعیت معیشت و درآمد اقشار مختلف جامعه طی سال‌های قبل اشاره و خاطرنشان کرد: متاسفانه درآمد مردم در سال‌های گذشته کاهش یافته هست. در این زمینه نیازمند اتخاذ سیاست‌ها و توجهات بیشتری هستیم. دولت تلاش می‌کند قدرت طبقات ضعیف و اقشار حقوق‌بگیر جامعه را افزایش دهد.

معاون اول رییس‌جمهوری در ادامه در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه اخیرا گفته‌اید اگر لازم باشد موتورم را مجددا روشن خواهم کرد، تاکید کرد: دولت دوازدهم از ابتدا کار خود را تحت فشارهای شدیدی آغاز کرد. در این زمینه حتما در مواقع لزوم از دولت دفاع کرده‌ایم و از فشارهای احتمالی به دولت گفته‌ایم البته در مواردی که لازم بود نیز شرایط را با گذشته مقایسه کردیم.

جهانگیری اظهار کرد: تمایل دارم دولت کار خود را در فضای آرام انجام دهد اما اگر لازم باشد در مقطعی در میدانی که ترسیم می‌کنند نقش خود را ایفا خواهند کرد اما فعلا نیازی به روشن شدن موتور دیگری نیست.

معاون اول رییس‌جمهوری همچنین در پاسخ به پرسشی درباره طرح برخی اظهارات از سوی تعدادی از نمایندگان مجلس مبنی بر تحقق رفع حصر تا پایان سال ۹۶، خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم کشور با چالش‌های بزرگی روبروست که برخی از آنها از جمله موضوع آب و محیط زیست به تعبیر اقتصاددانان تبدیل به ابرچالش شده هست. امروز مشاهده می‌کنیم که در مساله آب موضوع در حال تبدیل شدن به مسائل امنیتی هست.

وی ادامه داد: همچنین در موضوع هوا مشاهده می‌کنیم برخی که زمانی توجه به این مسائل را، موضوع فانتزی تلقی می‌کردند امروز از اهمیت مسائل زیست محیطی صحبت می‌کنند و این موضوع به عنوان این چالش پیش‌روی کشور قرار گرفته هست.

امروز در مسائل اقتصادی از جمله نظام بانکی، بودجه اشتغال وبیکاری نیز با چالش‌هایی روبرو هستیم. این چالش‌ها در حوزه مسائل اجتماعی نیز مطرح هست. همچنین در مسائل فرهنگی و سیاسی نیز موضوعاتی وجود دارد که باید به طور جدی به آنها پرداخت.

جهانگیری با بیان اینکه تا چه زمان باید دامنه اختلافات و شکاف به وجود آمده میان نیروهای انقلاب ادامه یابد و ترمیم نیابد، اظهار کرد: فکر می کنم راه حل همه مسائل اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی، سیاسی هست؛ چراکه شرایط به گونه‌ای نیست که به لحاظ تکنیکی برای حل این مسائل راهکاری وجود نداشته باشد. بلکه همه باید باهم باشند و برای حل مسائل کشور با ایجاد یک انسجام تلاش کنند.

سازوکار این موضوع تحت عنوان گفت‌وگوی ملی مطرح شده هست و مسائل باقیمانده در کشور باید ذیل این عنوان حل شود.

وی گفت: در مسئله حصر دستورهای مهمی صادر شده و دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی نیز در حال پیگیری هست و ما هم باید به این تصمیم‌گیری‌ها کمک کنیم. در این زمینه برخی تصور می کردند که تا پایان سال جاری تصمیم‌گیری در این موضوع انجام خواهد شد. نسبت به حل مسئله حصر خوشبین هستم و به نظرم این مسئله قابل تدبیر هست.

جهانگیری همچنین در پاسخ به پرسش دیگری درباره شایعات مطرح شده مبنی بر اعمال محدودیت‌های جدید در فضای مجازی و احتمال فیلترینگ تلگرام گفت: تصمیم‌گیری درباره فیلترینگ تلگرام در شورای عالی فضای مجازی انجام می شود و من خبر دقیقی از این موضوع ندارم اما می دانم که رئیس‌جمهوری تا الان روی این موضوع جدی هستند و معتقدند که نباید محدودیتی در زمینه فضای مجازی به وجود بیاید.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره بازداشت برخی از مسئولان اجرایی دولت‌های نهم و دهم از سوی قوه قضاییه، اظهار کرد: من از بازداشت هیچ کسی در زندگی خوشحال نشده‌ام و خبر بازداشت هیچ کسی من را خوشحال نکرده هست اما فکر می‌کنم تصمیمات به موقع نگرفتن و انجام ندادن اقدامات به موقع آثار و آسیب‌های بسیاری برای کشور دارد.

جهانگیری با اشاره به انتشار متن احکام صادره از سوی دادگاه برای حمید بقایی یکی از مسئولان اجرایی در دولت قبل، اظهار کرد: در حکمی که دادگاه منتشر کرد مشاهده می‌کنیم که اتفاقات خیلی قبل‌ها افتاده و درباره آن در آن زمان صحبت شده اما آنقدر تعلل انجام گرفته تا این موضوع تبدیل به موضوع روز شده هست و این خوب نیست. ما مسئولین وظیفه داریم که با مسائل در زمان خود و متناسب با آن زمان برخورد کنیم.

معاون اول رییس‌جمهوری در پاسخ به پرسش دیگری درباره برنامه‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه دفاعی و موشکی، اظهار کرد: آنچه که بر اساس مصلحت کشور هست و در دکترین دفاعی ایران نیز ترسیم شده که این کشور باید از توان خوبی برای دفاع از خود داشته باشد. در همین راستا نیز ما با هیچ کسی مذاکره نمی‌کنیم و تمام اقدامات خود را برای بالا بردن قدرت دفاعی انجام می‌دهیم.

بر اساس تجربه به ما ثابت شده هست که در دوره‌های سخت کشور ایران تنهاست. در هشت سال دفاع مقدس و در زمانی که شهرهای کشور زیر بمباران قرار داشتند ما برای تهیه یک موشک مجبور به مراجعه به همه دنیا بودیم و هیچ کدام نیز حاضر به کمک کردن به ما نبودند اما الان دانشمندان و جوانان ما به بخش‌هایی از این فناوری دسترسی پیدا کرده‌اند لذا قدرت دفاعی ما برای ملت ایران و منطقه هست و در تاریخ ثابت شده که ملت و دولت ایران به هیچ کشوری در منطقه تجاوز نکرده و نخواهد کرد بلکه همواره از خود دفاع کرده هست.

جهانگیری تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران راجع به قدرت دفاعی خود با هیچ کشوری مذاکره نمی‌کند و آن را کاهش نمی‌دهد.

معاون اول رییس‌جمهوری در پاسخ به این پرسش که در صورت خروج آمریکا از برجام، ایران چه اقدامی انجام خواهد داد، گفت: دولت از مدت‌ها قبل برای اتفاقات مختلفی که ممکن هست در فضای برجام به وجود آید برنامه‌ریزی‌هایی انجام داده هست و سناریوهای مختلفی را برای برجام پیش‌بینی کرده هست.

وی اظهار کرد: امیدواریم غربی‌ها به ویژه آمریکایی‌ها اشتباه نکنند و بگذارند روابط و توافقاتی که بر اساس برجام شکل گرفته هست، ادامه یابد و کمک کنند که ایران بتواند استفاده مطلوب را از این توافق ببرد.

جهانگیری همچنین در پاسخ به پرسشی درباره سهم دولت در شاد کردن مردم جامعه، خاطرنشان کرد: در دولت مسائل فرهنگی و اجتماعی بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هست و این مجموعه باید زمینه را برای فعالیت هنرمندان فراهم نماید. همچنین صداوسیما نیز نقشی تعیین‌کننده در روحیه مردم دارند. رسانه ملی می‌تواند با برنامه‌های شاد و امیدوارکننده خود نشاط را به مردم بدهد.

معاون اول رییس‌جمهوری ادامه داد: در سال ۹۶ کشور با اتفاقات طبیعی و ناگواری روبرو شد و مجموعه این اتفاقات طبیعی بر غم و غصه ملت اضافه کرد در این زمینه هنر دستگاه‌های مختلف این هست که تلاش کنند تا مردم یکسره اخبار تلخ و ناگوار نداشته باشند.

وی با انتقاد از عملکرد برخی مسئولین و همچنین رسانه‌ها در این زمینه، اظهار کرد: فکر می‌کنم برخی حرفه‌شان این شده که حتی جاهایی که دولت دستاوردهایی دارد را منفی جلوه دهند. این افراد فکر می‌کنند که با رقیب خود مبارزه می‌کنند. در این زمینه ممکن هست بتوانند رقابتی با رقیب خود داشته باشند اما با اقدامات خود یک ملت را نگران می‌کنند.

من نمی‌گویم که مسئولان و رسانه‌ها سخن و اخبار غیرواقعی را مطرح کنند بلکه می‌گویم اقداماتی که انجام شده از نقاطی هست که می‌تواند نگرش مردم را نسبت به آینده مثبت و آنها را امیدوار کند.

معاون اول رییس‌جمهوری همچنین در پاسخ به پرسشی درباره تحقق شعار سال ۹۶، گفت: سال ۹۶ جزو بهترین سال‌های ایجاد اشتغال در تاریخ کشور هست و فکر می‌کنم که رقم اشتغالی که در این سال ایجاد شده، بالای ۸۰۰ هزار شغل تا پایان سال هست که این عددی بزرگ هست. اگر اقداماتی که در سال ۹۶ در این زمینه انجام شد را در سال آینده انجام دهیم امیدوارم بخش زیادی از بار ایجاد شغل حل شود.

وی همچنین به مردم قول داد که آنچه که در توان دارد را در خدمت به مردم بگذارد.

جهانگیری در پایان با تبریک به مناسبت فرا رسیدن سال جدید، خاطرنشان کرد: امیدوارم ملت ایران در سال ۹۷ با موفقیت و پیروزی‌های بیشتر و همچنین دغدغه‌های کمتری روبرو شود و مسئولین نیز موفق شوند که در خدمت ملت باشند.

گردآوری: گروه خبر ندا آنلاین
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 0
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.