دانلود کلیپ و فیلم و آهنگ فوتبالی - اخبار فوتبال،ورزش 3،دانلود نود،دانلود آهنگ،فیلم،کلیپ،عکس فوتبالیست ها،دانلود کارتون فوتبالیست ها،ورزش،اخبار ورزشی،فوتبالیسم

اظهارات مدیر وزارت ورزش در دیدار با رئیس و مسئول کمیته فرهنگی فدراسیون اسکیت

به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، جعفر سطوتی مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان با رئیس فدراسیون اسکیت در محل این فدراسیون دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این دیدار مدیرکل دفتر امور فرهنگی در خصوص نگاه به موضوع فرهنگ و چگونگی عملکرد در این حوزه، نحوه فعالیت ها را به دو گونه تقسیم بندی کرد و گفت:

در حوزه فرهنگی دو گونه عملکرد ممکن است. نوع اول عملکرد منفعلانه است و نوع دوم عملکرد فعالانه و مبتکرانه است. این مدل دوم است که توام با خلاقیت و ابتکار بوده و می تواند ما را به اهداف پیش بینی شده برساند.

جعفر سطوتی ادامه داد:

برای کار در حوزه فرهنگی ورزش کشور باید طی سه مرحله نسبت به تبیین مسئله، نیل به درک مشترک و تدوین و اجرای برنامه های فرهنگی اقدام شود.

جعفر سطوتی با اشاره به تأثیری که فعالیت فدراسیون ها در طی یک برنامه منسجم و با یک درک مشترک از مفهوم فرهنگ با وزارت ورزش و جوانان، می­تواند بر ارتقای فرهنگی در ورزش داشته باشد، از تقویت ساختار و منابع فرهنگی در بخش ورزش کشور خبر داد و درخصوص نحوه برنامه ریزی گفت:

در طول سال های اخیر، با توجه به تلاش در جهت برنامه محور کردن فعالیت های فرهنگی، برگزاری جلسات کمیسیون فرهنگی ورزش کشور و تدوین و تصویب نظام نامه فرهنگی ورزش از جمله اقدامات مهم در حوزه فرهنگی ورزش بوده که به نتیجه رسیده است و با این رویکرد تلاش می کنیم سازوکارهای لازم برای اجرایی شدن راهبردهای فرهنگی بخش ورزش پیش بینی شود.

جعفر سطوتی در پایان، محدود کردن فعالیت های فرهنگی به برخی از مناسبت­ ها را شایسته ندانست و گفت:

ما نیاز به یک برنامه جامع ملی داریم که همه حوزه هایی که باید در ارتباط با آن کار فرهنگی انجام شود را پوشش دهد. جامعه ای که ورزش می­ کند آسیب های اجتماعی در آن کمتر است و سلامت آن جامعه در سطح بالاتری است که مسلماً بسیاری از هزینه های گزاف درمانی آن جامعه را می­ کاهد. با چنین رویکردی به دنبال توسعه فعالیت های فرهنگی در ورزش کشور هستیم.

در ادامه جلسه محمدرضایی رئیس فدراسیون اسکیت درخصوص فرهنگ در ورزش گفت:

مبحث فرهنگ در ورزش بیشتر با معنای سنتی آن شناخته می شود و در بسیاری موارد معطوف به فرایض دینی است اما در نگاه کلی فرهنگ ابعاد بسیار گسترده ای دارد که در برنامه ریزی این حوزه باید به این ابعاد توجه شود.

جعفر سطوتی در تحلیل نگاه به فرهنگ اصلاح باور و نگرش خانواده ها به سوی ورزش کردن فرزندانشان برای حفظ سلامتی آنها نه قهرمان شدن آنها را یکی از مهمترین فعالیت های فرهنگی در قالب تعمیم ورزش به عنوان یک برنامه روزانه دانست که باید روی آن کار بشود.

محمدرضایی در پایان صحبت خود به برخی فعالیت های فدراسیون اشاره داشت و از مهمترین آنها به راه اندازی کمیته پیشکسوتان، مقارن کردن رویدادها و مسابقات این رشته با مناسبت های مذهبی و ملی، انتخاب دو مسئول فرهنگی خانم و آقا در فدراسیون و برگزاری جشن خانواده در روز میلاد امام حسین(ع) در سال آینده اشاره کرد.

نوشته اظهارات مدیر وزارت ورزش در دیدار با رئیس و مسئول کمیته فرهنگی فدراسیون اسکیت اولین بار در پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران | ParsFootball پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 0
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.